LT RU EN

TEMA: Kodėl dyla dantys?

Žemesnis negu „gimtasis“ sąkandis (nudilę ir todėl sutrumpėję dantys) – vis dažniau pasitaikantis reiškinys, varginantis ir suaugusius, ir net vaikus. Tai yra greito tempo, nuolatinio streso, netaisyklingos mitybos, o kartais ir netaisyklingos viso kūno laikysenos pasekmė.

Nudilusio sąkandžio kėlimas – labai svarbi procedūra, kuri ne tik pagražina paciento šypseną, bet ir atstato efektyvaus kramtymo funkciją, apsaugo žandikaulio sąnarį, o kai kuriais atvejais net padeda ištiesinti laikyseną. Be to, nudilusių dantų atstatymas dažniausiai būna tiesiog būtinas prieš ortodontinį netaisyklingo sąkandžio gydymą breketais. 

 Kontaktai

 

TEMA: Ką daryti, jei nuskilo dantis?

Nuskilęs dantis (ypač priekinis) - baisus košmaras kiekvienam žmogui. Dažniausiai dantų traumas patiria vaikai: nukrenta nuo sūpynių, susižeidžia žaislais ar tiesiog griūna ir atsikelia be priekinių dantukų... Suaugusiems dantys dažniausiai nuskyla kramtant kietą maistą ar per nelaimingus atsitikimus, važiuojant dviračiu. Beje, dažniausiai tokios nelaimės nutinka savaitgalį ar vakare, kai jūsų gydytojas odontologas poilsiauja. Ką daryti, jei jūs ar jūsų vaikas staiga likote tik su puse priekinio danties?

Pirmiausia reikėtų surasti nuskilusią danties dalį ir laikyti ją seilėse, šaltame piene, vaistinėje įsigytame fiziologiniame tirpale ar bent paprastame vandenyje, kad neperdžiūtų. Tuomet reikia skubiai kreiptis į gydytoją odontologą, kad jis pabandytų „priklijuoti" atskilusią dalį. Kad ir kaip skambėtų keistai, nuskilęs nuosavas dantis yra geriausia plomba ir patvariausia (su sąlyga, jei tiksliai atitinka lūžį) restauracija. Tik nenustebkite, jei „priklijuotos" danties dalies spalva keletą savaičių kiek skirsis nuo likusio danties. Tiek laiko reikės, kol nuskilusi dalis vėl prisisodrins skysčio. Spalva laikinai vėl pakisti gali, jei ilgai kvėpuosite per burną (pvz. jei sergate sloga) ir danties dalis vėl išsausės.

Jei po tokios traumos tenka endodontiškai gydyti šaknies kanalus, tai atliekama jau priklijavus nuskilusią danties dalį.

Tik tuo atveju, jeigu neįmanoma priklijuoti nuskilusios dalies, tada tenka dantį plombuoti kompozitu, gaminti keramikos laminantę arba vainikėlį.
 

Dr. G. Kobs odontologijos klinikoje visada siekiame išsaugoti kuo daugiau savų danties audinių, tad taikome šį dantų išsaugojimo būdą. 

Jei nuskilo dantis - kreipkitės į mus: Kontaktai