Funkcinis ir estetinis dantų plombavimas

Gražiai ir sveikai šypsenai be nemalonių pojūčių!

Dantų plombavimą galima prilyginti meno šakai, leidžiančiai atkurti natūraliai atrodančią šypseną ir savo funkciją tinkamai atliekančius dantis.

Procedūros metu sluoksnis po sluoksnio atkuriama natūrali danties spalva, forma, blizgesys ir glotnumas. Plombuotos vietos plika akimi nebeįmanoma atskirti nuo natūralaus danties. Jei dantis tik nudilęs, nepažeistas ėduonies, plombuojama atitinkamai paruošus jo paviršių. Ėduonies pažeistų dantų plombavimas trunka ilgiau, nes būtina kruopščiai pašalinti pažeistus audinius.

Mums funkcinis ir estetinis plombavimas yra viena visuma, nes tik funkcionalūs dantys yra ir estetiški. Pvz., priekiniai dantys turi ne tik gražiai atrodyti, nesiskirti nuo neplombuotų dantų savo spalva, paviršiaus struktūra, bet ir turi atlikti tam tikras funkcijas (nudilę priekiniai ir iltiniai dantys ne tik optiškai sendina, bet ir nebesaugo žandikaulių savo vietoje. Juos atstačius, paciento šypsena akimirksniu tampa jaunatviškesnė ir tuo pačiu sugrąžinama krūminių dantų apsauga). Krūminių dantų funkcionalumas yra ypatingai svarbus ne tik kramtymo funkcijai, bet smilkininio apatinio žandikaulio sąnario apsaugai.

Dėl savo tvirtumo, tiek funkciniam, tiek estetiniam dantų plombavimui yra pasitelkiama itin patvari, šiuolaikiška plombavimo medžiaga – kompozitai. Jie puikiai susilieja su danties emaliu, tad gali būti naudojami gerai matomose srityje, pavyzdžiui, priekiniuose dantyse ar prie dantenų krašto.