Ortodontinis gydymas
Gydytoja odontologė-ortodontė Dovilė Drungilaitė
Kreivi, persidengę dantys ne tik negražiai atrodo, bet ir trukdo kramtyti, aiškiai kalbėti, gerai išsivalyti dantis, sukelia sąnario skausmus ar žandikaulio traškesius.
Kokybiškai atlikus ortodontinį gydymą, pacientas ne tik džiaugiasi estetiška ir pasitikėjimą savimi grąžinančia šypsena, bet ir ilgiau išsaugo sveikus dantis, dantenas bei žandikaulio sąnarį.
Klinikoje ortodontinis gydymas atliekamas ir vaikams, ir suaugusiems. Visgi svarbiausia mums – pašalinti su tuo susijusias priežastis ir išugdyti taisyklingus pacientų įpročius, kad ortodontinio gydymo netgi neprireiktų, o tiems, kuriems prireikė, gydymas eitųsi sklandžiau, o vėliau padėtume išsaugoti stabilius gydymo rezultatus. Taikydami „Damon Q” breketų sistemą rezultato pasiekiame greičiau bei maksimaliai sumažiname nemalonius pojūčius.
Veido augimą svarbu stebėti nuo pat gimimo! Žandikaulių vystymuisi labai svarbus yra žindymas ir tinkamas civilizacijos priemonių parinkimas, tokių kaip čiulptukas, gertuvė ir pan. Pirmą kartą apsilankyti pas gydytoją ortodontą rekomenduojame, kai išdygsta pirmi nuolatiniai krūminiai dantys, bet jeigu pastebite, jog kažkas jau ne taip – rekomenduojame pasirodyti anksčiau.
Ankstyvajam sąkandžio gydymui ir veido augimo krypties kontrolei taikome specialius ortotropinius aparatus, veido raumenų ir liežuvio pratimus bei įpročių korekciją. Prireikus įprasto ortodontinio gydymo, naudojame „Damon Q“ breketų sistemą, kuria rezultato pasiekiame greičiau bei maksimaliai sumažiname nemalonius pojūčius.
Taisyklingą sąkandžio vystymąsi užtikrina: sučiauptos lūpos, taisyklingas rijimas, taisyklinga liežuvio padėtis, kieto maisto kramtymas abiem pusėm sučiauptomis lūpomis, fizinis aktyvumas – sportas ir taisyklinga laikysena.
Visgi labiausiai trokštame, kad jūsų vaikams netgi neprireiktų ortodontinio gydymo, tad keletas svarbiausių patarimų, kaip prisidėti prie taisyklingo žandikaulių vystymosi tiesiog stebint savo vaiką:
ar maitinate iš buteliuko, baigus valgyti, užverkite vaiko lūpas švelniai prispaudžiant smakrą.
ir kvėpavimas vyktų per nosį. Ypatingai tai svarbu miegant.
tokio kaip vytinta mėsa, kietas sūris, riešutai. Valgyti būtina abiem žandikaulio pusėmis ir sučiauptomis lūpomis!
ir rūpinkitės fiziniu vaiko aktyvumu, stiprinančiu visą kūną, pavyzdžiui – lengvąja atletika.
ženklų žandikaulių dydžio skirtumą ar kitas sąkandžio anomalijas, nedelskite ir kreipkitės pas gyd. ortodontą – sąkandžio anomalijas lengviausia ištaisyti iki 8-erių metų.
Būtent dėl šio troškimo ir dėl įsitikinimo, kad ne genetika, o įpročiai ir aplinka lemia sąkandžio vystymąsi, prieš šešerius metus pradėjome vykdyti mokslinę studiją „Užauginkite savo vaiką su sveikais dantimis ir taisyklingu sąkandžiu“. Projektas gimė iš įsitikinimo, kad vaikus įmanoma užauginti be ėduonies ir taisyklingu sąkandžiu, jei iš tiesų bus laikomasi moksliškai pagrįstų rekomendacijų ir burnos priežiūros taisyklių. Būtent todėl projektas prasidėjo nuo paskaitų daugybei dar besilaukiančių mamų. Na, o dabar į kliniką pasitikrinti dantų atkeliauja jau 5-6 metų sulaukę jų vaikai. Gyd. Drungilaitė džiaugiasi, kad studijos rezultatai jau paneigė mokslininkų pateiktą statistiką, pagal kurią 84% 3-6 m. vaikų yra išsižioję ir jų sąkandžiai vystosi netaisyklingai. Dėl tėvų švietimo ir įpročių koregavimo iš 67 studijoje dalyvaujannčių vaikų, išsižioję tik 6 (jų tėveliams dar teks padirbėti)!
Kiekvienas atvejis yra skirtingas, todėl sąkandžio gydymą pacientams planuojame individualiai. Apsilankykite Dr. G. Kobs odontologijos klinikoje ir pradėkite savo kelionę gražios šypsenos link!